Systemy nawadniania

Automatyczne nawadnianie jest coraz częściej nieodzownym wyposażeniem ogrodu.

Automatyczne nawadnianie jest coraz częściej nieodzownym wyposażeniem ogrodu ze względu na zmieniający się klimat a przede wszystkim ze względu na tryb życia jaki prowadzimy. Pozwala ono na oszczędność czasu, obniża koszty zużycia wody (w porównaniu do tradycyjnego podlewania), a przede wszystkim systematycznie dba o nasze rośliny dostarczając im odpowiednią ilość wody. Warto zainwestować w jego montaż ponieważ rośliny odwdzięczą się nam pięknym wzrostem, a użytkownika ogrodu czas spędzany na jego łonie będzie kojarzył się wyłącznie z czystym relaksem i przyjemnością.

System automatycznego nawadniania - zapewnia właścicielowi dwie rzeczy:

  • po pierwsze daje pewność, że niezależnie od warunków pogodowych czy obecności domowników w domu, trawnik i rośliny otrzymają niezbędną im dawkę życiodajnej wody
  • po drugie – pozwoli na racjonalną gospodarkę zasobami wodnymi

Zastosowanie systemu nawadniającego jest więc uzasadnione z kilku powodów. Najkrócej mówiąc jest to inwestycja, która się po prostu zwróci, a dodatkowo ogród z pewnością zyska na wyglądzie. Należy pamiętać, że odpowiednie nawodnienie trawnika stanowi jeden z kilku podstawowych warunków jego dobrej kondycji (pozostałe to regularne koszenie, nawożenie plus wertykulacja i piaskowanie). Ułożenie instalacji nawadniającej najlepiej zaplanować jeszcze przed posadzeniem roślin i założeniem trawnika – później także będzie taka możliwość, ale będzie to więcej kosztowało.